×

Kentsel alanlardaki yeşil alanların yetersiz olması insanların yaşam kalitesini fiziksel ve estetik açıdan doğrudan etkilemektedir. Dikey bahçelerin hem iç mekanlarda hem de özellikle binaların dış cephelerinde yapılması tavsiye edilir. Bu teknolojilerin uygulanmasıyla her türlü alan maksimum kapasitede kullanılabilir, estetik değerler elde edilerek çevre ve insan sağlığına faydalı olur. Dikey bahçelerin inşası ve bakımının maliyeti klasik bir peyzajdan daha yüksek olsa bile, çevresel faydalar, bitki örtüsü yüzeylerini yükseltme ve kirlilik etkisini azaltma etkisi ile telafi edilir. Peyzaj geliştirme için yeni modern konseptler, her türlü beton veya camı kullanmaya ve onları gerçek dikey bahçelere dönüştürmeye çok elverişlidir.


Dış Mekan Dikey Bahçe Duvar Uygulamaları

Dış mekân dikey bahçeler esnek ölçü, şekil ve mimari özelliklerde duvarlarınıza uygulanır. Ayrıca Şekil, Logo, Yazı Fontu gibi istekleriniz bitkilerle 3 boyutlu olarak duvarınıza yansıtılır. Sahip olduğu güçlü altyapı sistemleri ile Uzun yıllar sağlıklı yapısını koruyan Dış mekân dikey bahçeler yaşadığı mevsimsel değişikliklerle de sürekli ilgi odağı oluşturur (Meyve ve Çiçek verme, renk değişimleri vs.) İstenilen genişlik ve yükseklikte uygulanabilmektedir.


İç Mekan Dikey Bahçe Duvar Uygulamaları 

İç mekân dikey bahçeler tropikal bitkiler kullanılarak yapılan, uygulandığı ortamın havasını ve albenisini önemli ölçüde değiştiren uygulamalardır. Bu Çözümlerde dış mekân uygulama sistemlerine ek olarak bitkilerin ihtiyacı olan nemi ve ışığı sağlayacak sisteme ve aydınlatma sistemleri dâhil edilir. Uygulama sonlandığında bitki çeşitliliği ve renkleri açısından zengin görsel estetiğe sahip bir sonuç ortaya çıkmaktadır. İstenilen genişlik ve yükseklikte uygulanabilmektedir.